Заза Буадзе
Заза Буадзе – відомий український режисер і сценарист з серцем грузина, як називає себе сам. Народився в Кутаїсі у родині відомого в Грузії адвоката. Має грузинське громадянство. З 2008 року постійно проживає та працює в Україні в жанрах драми, криміналу та короткометражки.
Закінчив Тбіліський університет (факультет перської мови та літератури), Вищі курси режисерів та сценаристів (майстерня Сергія Соловйова). Наприкінці 1980-х зняв кілька короткометражних фільмів, у 1994-му – документальну стрічку “Батумська війна”. Сходознавець, поліглот — вільно володіє грузинською, фарсі, англійською, українською та російською мовами. Прийшов у кіно з літератури, де й розквітнув його талант на повну силу. У 2008 році приїхав на місяць в Україну і залишився тут донині.
Його перший повнометражний фільм, який одночасно став і дипломною роботою, був знятий за оповіданням Жан-Поля Сартра “Стіна”. Тільки події в ньому він переніс з Іспанії у Грузію 1924 року, яку в той час заполонили антибільшовицькі повстання.
На тбіліському телеканалі “Імеді” був режисером і сценаристом п’яти сезонів серіалу “Кава та пиво” (2003-2008). Як автор сценарію працював над фільмом “Абсурдистан” (2006), який здобув низку премій у світі.
Заза Буадзе живе в Україні, відроджує українське кіно, піднімає пласти правди, боротьби та національної самобутності українців, відкриває і повертає глядачам заборонені раніше сторінки з нашої багатостраждальної історії, забутих героїв, поглиблює розуміння подій, які сьогодні відбуваються в Україні і є болючою гіркою реальністю, особливо пов’язаних з українсько-російською війною.
Дмитро Овечкін
Дмитро Овечкін народився у 1976 році в м. Черкаси. Закінчив Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, отримавши дві вищі освіти: інженера-гідравліка та економіста-маркетолога.
З 2000 року працював провідним економістом кіностудії імені Олександра Довженка, де й поступово почав залучатися до виробництва фільмів як заступник директора кінокартин. З 2004 по 2013 роки працював на телебаченні продюсером програми “Ключовий момент” на телеканалі “Інтер”, продюсером та ведучим циклу документальних фільмів “Брама часу” та “Ризиковане життя”, був керівником Студії документальних фільмів та заступником директора продакшн-компанії “07 продакшн”. З 2013 відкрив власну компанію “Студія «Золоте Руно»”, де був продюсером мелодраматичного серіалу “Друге життя” та багатьох українських і міжнародних документальних фільмів та програм. З 2016 року є співорганізатором Днів українського кіно в Лівані, а з 2019 року – організатором Днів українського кіно в Китаї. Особливими роботами Дмитра стали національні художні фільми “Генделик” та “Мати Апостолів”.
Наталія Половинка
Наталія Половинка – співачка, актриса, педагог, театральна діячка та музична керівниця театру імені Леся Курбаса у Львові. Авторка численних музичних та театральних проектів. За свою творчість удостоєна найвищого визнання – лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та багатьох інших нагород. Своє кредо вона висловила у словах: “Береш біль у руки і йдеш… І цим зцілюєш світ”.
У фільмі вона зіграла головну роль матері Софії Кулик, яка, взявши у руки свій невимовний материнський біль, кинулася на порятунок єдиного сина Михайла, льотчика транспортного літака, збитого бойовиками над хутором Леонівка на окупованій території. Її материнська любов, переплетена з болем, допомагає врятувати не лише побратимів сина, а й навернути пропащі душі ворогів. “Бог сміливим допомагає”, – говорить вона. Як і кожна робота Наталії Половинки, її гра на грані можливого у фільмі “Мати Aпостолів” вражає своєю внутрішньою напругою та гострим драматизмом.
Богдан Бенюк
Богдан Бенюк – відомий український актор театру і кіно, політик, Народний депутат України, професор Київського державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, співзасновник Театральної компанії “Бенюк і Хостікоєв”. З 1980 року – актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Удостоєний найвищих державних нагород – почесного звання Народний артист України, Національної премії України імені Тараса Шевченка та багатьох інших.
У фільмі “Мати Апостолів” Богдан Бенюк переконливо зіграв роль колоритного місцевого жителя Федора Мельника, який залишився сам на окупованій території – дружина померла, діти роз’їхалися по світу. Зажурений, повертаючись з Харкова, де провідував сина, він в автобусі знайомиться з приїжджою жінкою Софією Кулик, яка шукає свого сина. Намагаючись їй допомогти і вберегти від необачних кроків, Федір мимоволі стає соратником Софії та допомагає їй рятувати українських льотчиків.